1. Golf může hrát kdokoliv – fyzické dispozice nejsou tak důležité jako u jiných sportů a lze hrát rekreačně i výkonnostně v jakémkoliv věku. Golf má navíc propracovaný systém vyrovnání hry různé úrovně – handicap – takže spolu mohou poměřovat síly všichni golfisté, ať už jde o začátečníky nebo letité hráče. Více než síla je v golfu důležitá chladná hlava.

2. Golf pro celou rodinu – důležitým aspektem golfu je společenský kontakt – totéž platí pro děti na golfu. Dětský golf je navíc  u nás významně podporován. Stále větší zastoupení žen na golfu (v ČR je golfistek 37 %) mají zajisté na svědomí jejich partneři. Pokud chcete začít s golfem, připravte se na dříve či později aktuální nutnost zapojit do hry i vašeho partnera/ku.

3.  Golf je sport – pokud k němu přistupujete aktivně – tak čekejte, že se pěkně zapotíte. Jedno kolo golfu (asi 18 jamek) obvykle znamená 8-10 km chůze často se zátěží bagu s holemi. Kalorická spotřeba na jedno kolo golfu je srovnatelná se 2 hodinami joggování nebo se 3 hodinami tenisu.

4. Golf je hra – společenská, týmová i individuální. Nabízí pestrou škálu způsobů hry (souboj dvou hráčů, skupinovou soutěž, souboj mezi dvojicemi…).

5. Každá hra je originální – žádná dvě golfová hřiště nejsou stejná. Žádné dvě hry nejsou stejné ani na témže hřišti. Na světě existují desítky tisíc hřišť s odlišným charakterem – objevování a dobývání patří mezi výrazné prvky golfu.

6. Golf je zábavná škola sebedisciplíny – nejčastějším soupeřem hráče je vlastní temperament či rozpoložení.

7. Golf je hra fair play – podvádění v golfu je překvapivě snadné, ale nikdo to nedělá – ztratil by kredit mezi ostatními a to nejen golfisty.

8. Porovnatelnost hráčů – V golfu je díky handicapovému systému možné soupeřit s hráči zcela rozdílné výkonnostní úrovně aniž by hra pro kohokoliv byla menší výzvou. Paradoxem bývá, že největší šance na vítězství v turnajích mají úplní začátečníci (HCP 54). Každý hráč totiž soupeří především sám se sebou a jeho body se počítají relativně k jeho dlouhodobému průměrnému výsledku (handicapu).

9. Poznávání nových lidí – jedna hra golfu je dostatečně dlouhá, abyste si udělali úsudek o svých spoluhráčích ve skupině.  Během kola máte možnost poznat jaký kdo je a tak mnohem snáze, než při jiných sportech, najít kamarády nebo obchodní partnery. Golf je často narušovač bariér – hráči ve skupině si před začátkem hry obvykle potykají.

10. Golf není drahý – golfové vybavení se dá pořídit do 10 000 Kč se vším všudy. Hole vám pravděpodobně vydrží mnoho let, takže jde o jednorázovou investici. Obvykle je nutné investovat i do výuky golfu – golfového kurzu, který se dá pořídit kolem 12 000 kč i méně – jde taktéž o jednorázovou investici. Co se hry samotné týká – stojí od 200 Kč až po 3000 Kč (záleží na hřišti). Členství v ČGF (kvůli možnosti hraní turnajů) se dá pořídit od 2500 Kč ročně. Takže celkově to dělá do začátku cca 22 000 Kč (trenér a vybavení) a 2500 Kč ročně + za každou hru na hřišti (průměr je kolem 1000 Kč za kolo 18ti jamek). Pro hraní na hřištích existuje celá řada finančních modelů = členství na hřištích opravňující k neomezené hře a dalším výhodám. Na menších hřištích stojí neomezená hra jen pár tisícovek ročně.