Golf má svou charakteristickou etiketu, která je nesmírně důležitá a má své historické
i faktické opodstatnění. Její základní pravidla by proto měl znát každý, kdo vstupuje na hřiště.

Není možno popsat všechna, a tak vám přinášíme alespoň ta základní:

1. Golfové oblečení je vždy výrazem individuality golfisty, ale zásadně na hřišti nejsou povoleny modré džínsy, sportovní trička bez límečku a dámy by neměly hrát v tílku s úzkými ramínky. Krátké kalhoty by u pánů neměly být kratší než dva palce nad kolena.

2. Na odpaliště nepatří bagy ani vozíky a neprovádí se na něm cvičné švihy. Je slušností sledovat hru spoluhráče. Snadněji se pak podaří nalézt zatoulaný míč. Stůjte vždy tak, abyste byli buď v hráčově zorném úhlu nebo opravdu v bezpečné vzdálenosti od něj.

3. Nikdy byste neměli hrát, pokud je hráč nebo hráči před vámi v dosahu vaší rány. Zvlášť na hřištích, která mají fairwaye těsně vedle sebe. Stane-li se, že míček letí na hráče před vámi a existuje riziko, že jej zasáhne – vždy zakřičte „Fore“! (čti: Fór).

4. Na hřišti se ale jinak chovejte co nejtišeji, vždy s ohledem na druhé hráče. Jste-li v blízkosti odpalujícího hráče, zastavte se, nerušte jej hovorem ani jiným způsobem. Vyčkejte, až odehraje.

5. Při hře po sobě vždy upravte terén – tzn. přišlápněte zpět vyseknuté řízky trávy, v bunkerech po sobě uhrabte stopy, na greenu opravte místo po dopadu míče.

6. Na greenu se chovejte skutečně ohleduplně. Je zakázáno vjíždět na green s vozíky, pokládat či stavět zde bagy. Správné místo pro ně je u východu z greenu směrem na odpaliště další jamky, protože tak omezíte svůj pohyb po greenu na minimum.

7. Green je zcela výjimečným místem na golfovém hřišti a podle toho bychom se zde měli chovat. Při puttování zachovávat absolutní klid, nešlapat spoluhráčům v dráze jejich puttu, nestát za jamkou ve směru puttu spoluhráče, dbát aby náš stín nebránil zamíření a puttu spoluhráče.

Autor: Leoš Kopecký ©